Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Bu sözleşme, Günlük Kahve'nin müşteriye ürünlerin satış şartlarını düzenlemek için hazırlanmıştır. Müşteri ve GünlükKahveye, aşağıda belirtilen şartlar üzerinde tam bir anlaşmaya varmışlardır.

TARAFLAR

Ticaret Ünvanı: Günlük Kahve – Mustafa AKSEBZECİ
Merkez:
Mimarsinan Mah. Sivas Bulvarı No:147/7 Kocasinan / KAYSERİ 
Telefon: +0533 6525715
Kayıtlı Bulunduğu ; 
Vergi Dairesi: Gevher Nesibe / KAYSERİ
Vergi Numarası: 48220400224
Müşteri: Bu sözleşmeyi,GünlükKahve'nin online satış bölümünde yapacağı başvuru esnasında onaylayan şahıs veya kurum.

SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRİŞİ VE SÜRESİ

Müşteri'nin Günlük Kahve’nin web sitesinden yapacağı online başvuru ile sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme süresizdir.

BİLDİRİMLER

Günlük Kahve; müşterilerine bildirmeksizin, üye kayıt bilgileri, sipariş ve kargo durumları gibi alışverişin işleyişi içerisindeki durumları müşterinin cep telefonuna SMS ile gönderecektir.

(1 Mayıs 2015 Tarihinde yürürlüğe giren yasa kapsamında, Ticari amaç güden kampanya mesajları müşteri izni olmadan kesinlikle gönderilmeyecektir.)

Günlük Kahve, müşteriye yapacağı her türlü bildirim için, öncelikle müşterinin kayıt işlemi esnasında bildirdiği e-posta adresini kullanacaktır. Bu adresin geçerli bir adres olması konusundaki sorumluluk müşteriye aittir.
Müşteri online kayıt esnasında ve/veya daha sonra Günlük Kahve 'ye bildireceği bilgilerin doğru ve güncel olduğunu beyan eder. Günlük Kahve 'nin müşteri tarafından bildirilen bilgilerin yanlış, eksik veya güncel olmamasından dolayı meydana gelecek aksaklık ve zararlardan dolayı, müşteri Günlük Kahve 'ye  hiçbir zarar tazmini talebinde bulunmayacağını peşinen kabul eder.

ÜCRETLER VE ÖDEME

Müşteri, Günlük Kahve ürünleri ile ilgili ücretlerini ve ilgili vergileri  ödemeyi kabul eder. Ücretler, her kullanım dönemi başında peşin olarak tahsil edilecektir.
Günlük Kahve, hizmet ücretlerini, müşteriye sözleşme anında yazılı doküman, web sayfası veya e-posta yolu ile bildirmektedir. Günlük Kahve ye her türlü hizmet  ücretlendirmesi ile ilgili düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Hizmet ücretlerinde gelecekte meydana gelebilecek değişiklikler, Günlük Kahve web sitesi ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşterinin Günlük Kahve hizmetlerini kullanmaya devam etmesi, yürürlükteki sözleşme şartlarını ve geçerli ücret tarifesi üzerinden ödeme yapmayı kabul ettiğini belirtir.

MÜŞTERİ, BU SÖZLEŞMEYİ KABUL EDEREK, İLGİLİ ÜCRETLERİN MÜŞTERİNİN KAYIT ESNASINDA BİLDİRDİĞİ KREDİ KARTI HESABINDAN TAHSİL EDİLMESİNE İZİN VERMİŞTİR.

Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, aylık hesap planlarında 5 işgünü önceden, yıllık hesap planlarında 15 işgünü önceden haber vermek şartı ile, Günlük Kahve ‘ye yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yada müşteri paneli yolu ile sonlandırabilir. Bu durumda, Günlük Kahve, müşterinin içinde bulunduğu kullanım dönemini takip eden dönem için yenileme işlemi yapmayacaktır.  Sözleşmenin müşteri tarafından sonlandırılması durumunda, 
müşteriye ait Günlük Kahve’de bulundurulan hizmete ait bütün kayıtlar silinecektir.
Müşteri, sözleşmenin yürürlükte kaldığı süre boyunca, Günlük Kahve’ye tahsilat için bildirdiği kredi kartı bilgilerinin güncelliğinden sorumludur. Müşteri, kredi kartının son kullanma tarihinin değişmesi durumunda, bu bilgiyi Günlük Kahve’ye iletecektir.
Günlük Kahve, müşterinin kredi kartı hesabından tahsilat gerçekleştirilememesi durumunda, müşterinin ilgili hizmetleri askıya alma veya sözleşmeyi tamamen sonlandırma hakkını saklı tutar.
.
GÜNLÜK KAHVE'NİN SINIRLI SORUMLULUĞU
Günlük Kahve, Müşteriye sağlanan hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması için gerekli çabayı sarfedecektir.Bununla beraber Günlük Kahve, Müşterinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacağını, kesintisizliğini, hatasızlığını ve güvenilirlik seviyesini garanti etmez.Müşterinin bu sözleşme kapsamında sağlanan herhangi bir servisin kullanımından ve/veya kullanılamamasından dolayı oluşabilecek direkt ve/veya dolaylı zararlarında Günlük Kahve'nin sorumluluğu, en fazla sağlanan hizmetlerin toplam bedeli kadar olabilir.

GÜNLÜK KAHVE KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ
Aksi belirtilen durumlar hariç, müşterinin yapacağı online işlemler ile ilgili olarak  Günlük Kahve kayıtları geçerli sayılacaktır.

SÖZLEŞMENİN SONLANMASI

Günlük Kahve, müşteriye 5 işgünü önceden yazılı bildirim yaparak, bu sözleşmeyi sebep göstermeden sonlandırabilir. 
Bu durumda, müşterinin Günlük Kahve 'ye ödemesini önceden gerçekleştirdiği, ancak kullanımı gerçekleşmeyen servislerle ilgili ücretler, müşteriye iade edilir.
Müşterinin kredi kartından hizmetlerle ilgili tahsilatların gerçekleştirilememesi durumunda, Günlük Kahve sözleşmeyi sonlandırabilir. Bu durumda, müşterinin önceden ödediği ücretlerin iadesi gerçekleştirilmez.
Müşteri sözleşmeyi dilediği anda, 5 işgünü önceden haber vermek şartı ile, Günlük Kahve ‘ye yapacağı yazılı başvuru (posta, e-posta) yolu ile sonlandırabilir.

ONLINE SÖZLEŞMENİN GEÇERLİLİĞİ

Müşterinin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, Günlük Kahve 'nın web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile müşteriye bildirilecektir. Müşteri, Günlük Kahve hizmetlerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.


I. SÖZLEŞME TEMELLERİ

Bu alanadı sözleşmesinde (“ sözleşme ”), “siz” ve “sizin” ile müşterimiz (“müşteri”) ve “biz”, “bizim”, “yazman” ile Günlük Kahve (Alper DİNÇ) firması kastedilmektedir. Bu sözleşme, kayıt edilen alanadı ve kullanılan diğer hizmetlerimiz ileilgili olarak bizim size ve sizin bize olan sorumluluklarınızı açıklamaktadır. Bu sözleşme alanadlarının kayıt, yenileme, transfer, toplu kayıt ve toplu transfer kural ve şartlarını ortaya koyar. Kayıt işleminizi tamamlayabilmeniz için burada belirtilen bütün kural ve şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekmektedir.

II. ALAN ADININ SEÇİMİ, MÜSAİTLİĞİ VE KULLANIMI

1. Seçim. Seçimini yaptığınız alanadının herhangi bir ticari marka veya entellektüel ürüne zarar vermesi / haksız rekabet ortaya çıkarması durumunda firmamız tarafsız kalacaktır ve ortaya çıkabilecek yaptırımları uygulamak zorunda kalsa bile firmamız sorumlu tutulamaz. Alanadınızın herhangi bir hakka zarar vermemesi için gerekli ön araştırmaları yapmanızı ve/veya bir hukuki yardıma başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
2. Müsaitlik. Firmamız herhangi bir alanadının herhangi bir zaman için kayıt, yenileme veya transfer için müsait olacağını ve Günlük Kahve’nın esas kayıt otoritesinin kayıtlarına diğer kayıt firmalarından daha üstün bir giriş hakkı olabileceğini taahhüt etmez. Alanadınızı seçtikten sonra bu  alanadının kayıt için müsait olup olmadığını veya bir başkası tarafından önceden alınıp alınmadığını kontrol etmelisiniz.
3. Kullanım. Bilginiz dahilinde alanadınızın kaydının ve direkt veya indirekt olarak kullanımının herhangi bir üçüncü şahısın hukuki haklarına zarar vermeyeceğini belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. Ayrıca bilginiz dahilinde alanadınızın herhangi kanuni olmayan bir amaç için kayıt edilmediğini ve kullanılmayacağını belirtiyor ve kabul ediyorsunuz. Günlük Kahve, alanadınızın kanuni olmayan bir amaç için kullanıldığının veya herhangi bir diğer kullanım şartnamesine uymadığının tespitinin yapılması durumunda alanadınızı durdurma veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

III. HESABINIZIN YÖNETİMİ

Hizmetlerimizden faydalanabilmek için bir hesap açmanız ve bir müşteri kodu ve şifre almanız gerekmektedir. Müşteri kodunuz ve şifrenizle online olarak kayıtlı bilgilerinize ulaşabilir ve gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Bize müşteri kodunuz ve şifrenizle yapılacak işlemleri uygulamaya koyma hakkını veriyorsunuz. Her zaman müşteri kodu ve şifrenizin güvenliğini sağlamakla yükümlüsünüz. Müşteri kodunuzun ve şifrenizin izinsiz kullanımının tespiti durumunda hemen bize durumu bildirmek zorundasınız. Kullanıcı adınız ve şifrenizle yapılacak bütün işlem, kayıt, masraf ve sorumluluklar size aittir.

IV. BİLGİLERİNİZİ NASIL KULLANIYORUZ

Kişisel bilgi ve verileri toplamamızın nedeni bu sözleşme çerçevesinde ortaya konulan yükümlülüklerimizi ve alanadı yazmanlarının uymak zorunda olduğu şartları yerine getirmektir. Sizden topladığımız kişisel bilgileri burada belirtilen amaçlar ve zorunluluklar haricinde kullanmayacağımızı kabul ediyoruz. Ayrıca size ait olan kişisel bilgilerin kaybının, çalınmasının, zarar görmesinin değiştirilmesinin ve yok edilmesinin engellenmesi için gerekli tedbirleri alacağımızı kabul ediyoruz.
Eğer bize üçüncü bir şahıs ile ilgili kişisel bilgileri sağlıyorsanız o zaman bu üçüncü şahsa yukarıda ve aşağıda belirtilen bütün bilgileri aktarmayı kabul ediyorsunuz.
Eğer bu sözleşme hakkında herhangi bir sorunuz, endişeniz veya ayrıntılı bilgi talebiniz varsa lütfen destek@gunlukkahve.com e-posta adresinden  temasa geçiniz.