Nasıl Hazırlanır?

Filtre Kahve Nasıl Hazırlanır?

Yazar: Günlük Kahve Kategori: Nasıl Hazırlanır? Tıklama: 7080

Güzel bir kahve yapmak için iyi bir french press ve taze çekilmiş kahveye ihtiyacımız vardır. Kullanacağınız suyunda önemi büyüktür. Kireçsiz ve içiminde tadını farkettiğiniz özensiz sularla yapılamaması gerekir. Kendi markanızı kullanarak inanılmaz tadı keşfedebilirsiniz. İsterseniz adım adım kahvemizi hazırlayalım.

Kahve Nasıl Saklanır?

Yazar: Günlük Kahve Kategori: Nasıl Hazırlanır? Tıklama: 8566

Kavrulmamış halde kahve, doğru saklama koşullarında yıllarca bozulmadan kalıyor, ama bir kez kavrulduğunda  çabucak bayatlamaya başlayacağından , içmeden kısa bir süre önce öğütülmesi ve  taze tüketilmesi gerekiyor. Bu nedenle, kahvenin, çekildikten sonraki iki hafta içinde tüketilmesi, tüketileceği kadarının satın alınması önerilmektedir.

Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır?

Yazar: Günlük Kahve Kategori: Nasıl Hazırlanır? Tıklama: 8473

İçilen her fincanına ‘’kız isteme’’ ritüellerinden ,   gelecek merakı ile ‘’fal bakma’’ alışkanlıklarına kadar ayrı bir anlam yüklenebilen kahve çeşidi elbette ki ; yüzyıllar önce pişirme yönetimi ve sunumu topraklarımızda keşfedilen Türk Kahvesinden  başkası olamaz. Her ne kadar son yıllarda granül kahve tüketimi yaygınlaşsa da ; en keyifli, en özel anlarımızda tercih edilen yüzlerce yıllık itibarı ile Türk kahvesi olmaktadır.